Beyköy Belediyesi

Tasarlanan Projeler

Belediye İşi Gönül İşi,

Yapılması planlanan projeler için tıklayınız.

Turizm

Beldemiz doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Turizm açısından önemli potansiyeli olan bir yerdir. Düzce, Beyköy, Samandere Köyü ve Sinekli Yaylası ile Abanta ulaşan bağlantı yolunun, turizmi canlandırmak adına biran önce bitirilmesi, Bölgemizde bulunan her derde deva olan Derdin kaplıcası olarak bilinen şifa kaynağı olan suyundan faydalanmak için, bölgemize yatırım yapmak isteyenlere her türlü destek verilmektedir. Yatırımcıların Devremülk, spa merkezi, fizik tedavi hastanesi, ve otel yapımı için Belediyemizce her türlü destek verilecektir. Yöremiz içinde yer alan Torkul Göleti, Odayeri Yaylası, Samande Şelalesi’nin turizm cenneti olması ve ön plana çıkması için çalışmalar yapılması, tanıtılması ve katkıda bulunulması iyi olacaktır.

Beldemizden Geçen Ağır Tonajlı Araçlar

Beldemiz merkezinden geçen, vatandaşımıza ve esnafımıza rahatsızlık veren ağır tonajlı araçlar için çevre yolu düzenlenerek hizmete açılacaktır.

Tepetarla Spor Sahası

Beytepe Mahallesi, Tepetarla Mevkiinde, bulunan 10 dönüm arazi üzerinde alt yapı çalışmaları tamamlandı. Gençlik İl Müdürlüğüne tahsis talebi yapılan alana kısa sürede futbol sahası yapılacaktır.

Tepetarla Spor Kompleksi

Beytepe Mahallesi Tepe tarla Mevkii olarak bilinen ve 2.OSB çevresinde bulunan 36 dönüm mera vasıflı arazinin 6 dönümü Askeri Alan, 30 Spor Kompleksi (futbol, basketbol, voleybol, tenis, kapalı spor salonu, yüzme havuzu) yapılacaktır.

İmar Planı

Beldemizin mevcut durumu ve ihtiyaçları göz önüne alınarak yeni bir imar planı yapılacaktır. Mücavir Alan Köylerimiz; Çalıcuma, Büyükaçma, Ovapınar ve Muradiye Mengencik Köylerinden oluşmaktadır. Bunlara ilave olarak, Değirmenbaşı Köyü, Güven Köyü, Kaledibi Köyü, Kutlu Köyü, Develi Köyü, Konaklı Köyü ve Duraklar Köylerin Mücavir Alana alınması ile ilgili çalışma yapılacaktır. Daha sonra ise Çalıcuma, Büyükaçma ve Değirmenbaşı Köylerinin Mahalleye dönüştürülmesi çalışmasının yapılması, Ayrıca Beldemiz 2009 Yılı sonu itibariyle Nüfusu 3250 iken 2013 yılı sonunda 4796 Nüfusa ulaşarak 3 yıl içerisinde 1546 kişi artış göstermiştir. Bu da beldemizin İLÇE olma yolunda hızla ilerlediğinin göstergesidir. Beldemizin ilçe olması için gerekli olan çalışmalarımız devam etmektedir.

Uğur Suyu Piknik Alanları

Islah çalışmaları tamamlanan Uğur Suyu Deresinde Çınardüzü Köprüsü ile İstiklal Mahallesi çıkışına kadar olan yaklaşık 3 km’lik alanda halkımızın kullanımı için yürüyüş yolları, piknik alanları oluşturulacaktır.

Tepetarla Tek Katlı Bina

Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluru ile Bakanlıktan kamu yararına Kullanmak üzere yapılan talebimizin ardından, Tepetarla Mevkiinde bulunan tek katılı binanın bir bölümü fen işleri garajı, diğer bölümü kapalı ve açık düğün salonu olarak düzenlenecektir.

İtfaiye Alanı

Kültür Mahallesinde bulunan Mevcut itfaiye Alanı boşaltılarak, bir bölümü park haline dönüştürülecektir. Mevcut bina onarılarak çocuk bakımevi ve kreş olarak düzenlenecektir.

Eski İki Katlı Okul Binası

Çalışmalarına başlanan, Beldemiz merkezinde bulunan 2 katlı eski ilköğretim okulu binası şehir içi terminali ve aile çay bahçesi yapılacaktır. Mevcut binanın zemin katı kafeterya, bilgisayar donanımlı kütüphane, üst katında ise bayanlara yönelik spor salonu ve sosyal aktivitelere uygun salon yapılacaktır.

Alt Yapı Tamamlandıktan Sonra Yapılacak Çalışmalar

Beldemiz merkezinde bulunan parke taşı kaldırılarak sıcak asfalt yapılması, Beyköy merkez ile Çalıcuma Köyü arasında bulunan beton kütlesi halinde ve tamamen tahrip olmuş kaldırımın yeniden tanzim edilerek yapılması, Beyköy merkez ile Cumhuriyet Mahallesi (Orman İşletme Deposu) çıkışına kadar alanda yol genişletilmesi yapılarak sıcak asfalt ve kaldırım yapılması, Beyköy merkez ile İstiklal Mahallesi 1.OSB girişine kadar olan bölgede yol genişletme çalışmalarıyla birlikte sıcak asfalt ve devamında kaldırım yapılması, Beyköy merkez ile Toki Konutları (Okul yolu 7.cadde) ve 177.sokak (fırın sokak) dâhil sıcak asfalt ve kaldırım çalışmaları yapılmasına, başlanacaktır.